Szeghalmi Munkanélküliek Egyesülete

Munkanélküliek vagyunk, szerényen élünk, de az IQ-nkal semmi baj. NEM A MI HIBÁNK!

 

Szeghalmi Munkanélküliek Egyesülete egységes szerkezetbe foglalt

 

A L A P S Z A B Á L Y A

2011. április 4.   

A Szeghalmi Munkaélküliek  Egyesülete /a továbbiakban Egyesület/ közgyűlése az egyesülési jogról, a PTK. vonatkozó törvényei alapján, illetve a közhasznú szervezetekről szóló rendelkezések figyelembevételével, az Egyesület egységes szerkezetbe foglalt alapszabályát az alábbi tartalommal fogadta el:

 

  1. Egyesület neve: SZEGHALMI MUNKANÉLKÜLIEK EGYESÜLETE 

  2. Székhelye: 5520. Szeghalom, Tildy Zoltán utca 30 szám.

    Iratkezelési és levelezési címe: 5520. Szeghalom, Táncsics u. 24.szám.

 

3. Az Egyesület a közhasznú szervezetekről szóló 1997.évi CLVL. tv. 26.§ c)  11. bekezdése szerint: " hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése" tevékenységet folytat.

 4. Egyesület célja, feladatai: munkanélküliek, álláskeresők érdekképviselete, érdekvédelmi támogatása, jogérvényesítés elősegítése,munkához segítése, társadalmi esélyegyenlőség elősegítése.Az Egyesület feladatának tekinti a munkanélküliséggel járógondokkal küzdő emberek segítését. segít továbbá az Egyesület-hez forduló embereknek beadványok, nyomtatványok kitöltésé- ben elkészítésében. Az Egyesület folyamatosan kutatja a munkalehetőségeket, megállapodást köt a munkaadókkal az ak-tuális álláslehetőségekről való tájékoztatásra.

5. Az Egyesület céljai megvalósítása során együttműködik a társadalmi szervekkel, civil szervezetekkel, gazdálkodó szervezetekkel.

6. Az Egyesület nem zárja ki, hogy tagjain kívül más is részesülhessen szolgáltatásaiból.

 7. Az Egyesület tagja lehet minden természetes személy, aki az Egyesület céljait elfogadja. A tagfelvételt lehet kérni szóban, írásban.A kérelmezőnek nyilatkozni kell arról, hogy az Egyesület alapszabályát ismeri és elfogadja. A tagfelvételről a veze-tőség szótöbbségi határozattal dönt.A tagsági jogviszonya döntéssel jön létre.

A tagok jogai és kötelességei

Az egyesület tagja részt vehet a szervezet tevékenységében,rendezvényein.Az egyesület tagja választhat és választható az egyesület szerve-iben.Az Egyesület tagja tájékoztatást kérhet, javaslatot tehet, véleményt nyílváníthat az Egyesület, vagy szervei, illetve a tisztségviselők tevékenységével kapcsolatban.

Az Egyesület tagjának kötelessége, hogy segítse az egyesület céljainak elérését szolgáló tevékenységet, tartsa be az egyesület alapszabályát, tegyen eleget tagdíjfizetési kötelezettségének.

8.  Az Egyesületi tagság megszünik 

- a tag halálával,

- az Egyesület jogutód nélküli meszünésével,

-kilépéssel, ha a tag szándékát az elnökségnek írásban bejelentette /az esedékesség hónapjának utolsó napjával/,

- kizárással.

Kizárás
Kizárást kezdeményezhet az egyesület bármely tagja a vezetőség felé szóban és írásban. A tag meghallgatásával kizárásáról a vezetőség többségi szavazással dönt. A kizárással érintett tag jogorvoslattal élhet a közgyűlés felé. A közgyűlés titkos szavazással, egyszerű szótöbbséggel dönt a kizárásról.

A kizárás oka lehet:

-elzárkózás az egyesület feladatainak, céljainak megvalósításában való részvételtől. 

-tagdíjfizetési kötelezettség mulasztása. Indoklással kérhet a vezetőségtől halasztást, ami az év utolsó napjáig engedélyezhető, ha addig sem teljesíti kötelezettségét, az már mulasztásnak minősül.

 9. Alapelvünk: Önkéntesség, demokrácia, nyílvánosság.

10. Az egyesület szervezete: Közgyűlés- Vezetőség- Ellenőrző Bizottság.

11. Hatáskörök, döntések meghatározása:

a). Közgyűlés: Az Egyesület vezető szerve, amely a tagok összessége. 

Határozathozatal módja: egyszerü szótöbbséggel, nyílt szavazással, kivéve a tisztségviselők megválasztása, leváltása, tag kizárása, amely titkos szavazással történik.

A határozatképességhez a tagok több, mint a fele szükséges.

Ülések gyakorisága: szükség szerint, de legalább évente egyszer.

Ülések nyílvánossága: nyílvánosak, kivéve a személyiséghez fűződő jogok és adatvédelmi szempontok miatti korlátozást.

Ülések összehívásának rendje:

A közgyűlést az elnök hívja össze írásban, legalább tizenöt naptári nappal előtte, a napirendi  pontok megjelölésével. Határozatképtelenség esetén új időpont megjelölésével. A megismételt gyűlés az eredeti napirendi pontoktekintetében, a megjelentek számára tekintet, nélkül határozatképes, ha amegismételt közgyűlés ugyanazon a napon van, és a közgyűlési meghívóban a tagok erre figyelmeztetve lettek. Az új napon megismételt közgyűlésre új meghívót kell küldeni valamennyi tagnak a napirendi pontok megjelölésével, ahol a határozatképességhez a tagok több, mint a felének jelenléte szükséges.

Rendkívüli ülések összehívása: az elnök hívja össze írásban, legalább 5 nappal előtte, a napirendi pontok megjelölésével.

Rendkívüli ülések összehívhatók minden olyan esetben, amikor az egyesület működésével, feladatainak ellátásával, céljainak megvalósításával, kizárással kapcsolatban a vezetőség szükségesnek tartja.

A közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik:

-az alapszabály megállapítása, módosítása, 

-az éves költségvetés elkészítése,

-a vezetőség éves beszámolójának elfogadása,

-az egyesület éves beszámolója,-a közhasznúsági jelentés elfogadása,

-az Egyesület feloszlásának kimondása,

-a vezetőség tagjainak megválasztása, ill. visszahívása.

A közgyűlés határozatképes, ha a szavazásra jogosúlt tagok több, mint a fele jelen van. Határozatképtelenség esetén a közgyűlést újra össze kell hívni.

b). A Vezetőség: az Egyesület ügyintéző és képviselő tevékenységét, illetve a napi ügyviteli feladatokat látja el. A vezetőség az egyesület vezető szerve.

 Tagjai: elnök, elnökhelyettes, ügyintéző. A Vezetőséget a közgyűlés egyszerű szótöbbséggel, titkos szavazással, öt évre választja.  A vezetőség szükség szerint, de legalább félévente ülésezik az elnök összehívásával. Az ülések nyílvánosak. Az ülés hatá-rozatképes, ha a tagok több, mint a fele jelen van.A vezetőség ülésének összehívását a vezetőség elnöke kezdeményezi írásos meghívóval, öt nappal az ülés időpontja előtt, a napirendi pontok megjelölésével.

Határozatait egyszerű szótöbbséggel, nyíl szavazással hozza. A Vezetőség feladata a közgyűlés üléseinek előkészítése, határozatainak végrehajtásáról való gondoskodás, döntés tagfelvételről, kizárásról, jelentések, beszámolók tervezeteinek elkészítése, a közgyűlés elé terjesztése.

Az Elnök önállóan képviseli az Egyesületet harmadik féllel szemben és a hatóságok, bíróság előtt, illetve ellátja azokat a feladatokat, amelyek nem tartoznak a közgyűlés hatáskörébe. Az Elnök és az Elnökhelyettes együttesen rendelkezik a bankszámla felett. Az Elnökhelyettes segíti az Elnök munkáját, illetve helyettesíti az elnököt szükség szerint. Az ügyintéző az egyesület ügyeinek viteléért felelős, vezeti a nyilvántartásokat, naprakész nyilvántartást vezet a tagokról, a tagdíjak befizetéséről, kezeli a házipénztárat

Az Ellenőrző Bizottság

Az Ellenőrző Bizottság figyelemmel kíséri az egyesület jogszabály és alapszabály szerinti működését, a rendelkezésre állóeszközök ésszerű és célszerű felhasználását, pénzügyi és költ-séggazdálkodását, a közgyűlés határozatainak végrehajtását, tisztségviselőinek munkáját ellenőrzi.Felülvizsgálja és véleményezi a gazdálkodásról szóló beszámolótés a közhasznúsági jelentést.Az Ellenőrző Bizottság köteles a közgyűlést, vagy a vezetőséget tájékoztatni és összehívását kezdeményezni, ha arról szereztudomást, hogy az egyesület működése során jogszabálysértés,vagy az egyesület érdekeit súlyosan sértő esemény történt.Az intézkedésre jogosult vezető szervet az ellenőrző bizottság indítványára harminc napon belül össze kell hívni.Ha az arra jogosult szerv a szükséges intézkedést nem teszi mega törvényesség helyreállítása érdekében, az ellenőrző bizottságköteles haladéktalanul értesíteni a törvényességi felügyeletetellátó szervezetet.

Az ellenőrző bizottság munkáját az ellenőrző bizottság elnökeirányítja.

Az ellenőrző bizottság tagjait a közgyűlés öt évre választja titkosszavazással, egyszerű szótöbbséggel. A bizottság ülését az ellenőrző bizottság elnöke hívja össze írásos meghívóval, a napirendi pontok megjelölésével, legalább5 nappal előtte.Ülések gyakorisága: legalább évente kétszer.Az ülés határozatképes, ha a tagok több, mint a fele jelen van.Határozatait nyílt szavazással, egyszerű szótöbbséggel hozza.

Összeférhetetlenségi szabályok: Nem lehet az ellenőrzési bizottság vezetője, vagy tagja:

  • aki a vezetőség elnöke, vagy tagja, ezen személyek közeli hozzátartozója,

  • az Egyesülettel a megbízásán kívül más tevékenységre irányuló munkaviszonyban, vagy munkára irányuló egyéb jogviszonyban áll,

  • aki az egyesület cél szerinti juttatásából részesül, kivéve a bárki által megkötés nélkül igénybe vehető, nem pénzbeli szolgáltatásokat.

12. Az Egyesület vagyona és gazdálkodása

Bevételi források: tagdíjak, adományok, pályázati források.

Tagdíjak fizetése: a tagok lehetőségeihez mérten, havonta, vagy évente fizetik. Az esedékesség hónapjának 20., illetve az év harmadik hónapjának utolsó napjáig. Az Egyesület befektetési tevékenységet nem folytat. Az Egyesületet a tagok elsődlegesen nem gazdasági tevékenység cél- jára alapították és az Egyesület gazdasági, vállalkozási tevékenységet kizárólag másodlagos jelleggel, a közhasznú célok érdekében és a közhasznú tevékenységet nem veszélyeztetve folytathat. Az Egyesület gazdasági tevékenysége során elért eredményét nem osztja fel. Az Egyesület pártfüggetlen, nem támogat egy pártot sem, anyagiakkal sem.

 13. Összeférhetetlenségi szabályok:

Az Egyesület vezető tisztségviselőinek összeférhetetlenségére vonatkozó Kszt.8.§ és 9.§ szabályai szerint: A vezető szerv határozathozatalában nem vehet részt az a személy, aki, vagy akinek közeli hozzátartozója /Ptk.685.§ b) pont/, élettársa /a továbbiakban együtt: hozzátartozó/ a határozat alapján kötelezettség, vagy felelősség alól mentesül, vagy bármilyen más előnyben részesűl, illetve a megkötendő jogügylet-ben egyébként érdekelt.

Nem minősűl előnynek a közhasznú szervezezet cél szerinti juttatásai keretében a bárki által megkötés nélküligénybe vehető nem pénzbeli szolgáltatás, illetve a társadalmi szervezet által tagjának, a tagsági jogviszony alapján nyújtott, létesítő okiratnak megfelelő cél szerinti juttatás.

Nem lehet az Egyesület vezető tisztségviselője az a személy, aki olyanközhasznú szervezetnél töltött be - annak megszünését megelőző kétévben legalább egy évig - vezető tisztséget, amely az adózás rendjérőlszóló törvény szerinti köztartozását nem egyenlítette ki.

A vezető tisztségviselő, illetve az ennek jelölt személy köteles vala- mennyi érintett közhasznú szervezetet tájékoztatni arról, hogy ilyen tisztséget egyidejűleg más közhasznú szervezetnél is betölt.

14. Iratkezelések, nyílvántartások 

Iratkezelésre, nyílvántartásra és beszámolóra a vonatkozó hatályosjogszabályok irányadók. A nyílvántartások, határozatok könyvének vezetése, a tagdíjak beszedése, a házipénztár kezelése, a döntések érintettekkel való közlése az ügyintéző feladata.

Határozatok könyve: nyilvántartás az Egyesület határozatairól. A nyilvántartás a döntés tartamát, időpontját, hatályát, a döntést támogatók és ellenzők számát tartalmazza. Nyilvántartás a Vezetőség határoztairól, a döntés tartamáról, időpontjáról hatályáról, a támogatók és ellenzők számáról.

Tagdíjfizetések nyílvántartása.A vezetőség, illetve a közgyűlés döntéseinek közlése az érintettekkelírásban, postai úton, tértivevénnyel történik, melyről az ügyintéző gondoskodik.

Az Egyesület működésével kapcsolatos iratokba a vezetőség engedélyével bárki betekinthet, azokról saját költségén másolatokat készíthet előzetesen egyeztetett időpontban az Egyesület székhelyén.

Az Egyesület működésének módjáról, szolgáltatásainak igénybevételi módjáról, a beszámolók közléséről, a közhasznúsági jelentésről, valamint a közgyülés és vezetőség határozatairól az ügyintéző székhelyen történő kifüggesztéssel,illetve az Egyesület honlapján történő megjelentetéssel tájékoztatja a nyilvánosságot.

Az Egyesület az éves beszámoló jóváhagyásával egyidejűleg közhasznúsági jelentést készít, amelynek kötelező tartalmi elemeit a Kszt. 7.§ (2) bekezdése tartalmazza.

 15. Az Alapszabályban nem szabályozott kérdésekben a Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyvéről szóló, 1959.évi IV. törvény, az egyesülési jogról szóló 1989.évi II. törvény, valamint az 1997.évi CLVI. törvény,illetőleg a további vonatkozó hatályos jogszabályok rendelkezései megfelelően irányadók.

16. Az Egyesület módosított alapszabályát az alapító tagok 2011. április 4. napján egyhangúlag elfogadták.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 3
Heti: 5
Havi: 2
Össz.: 23 428

Látogatottság növelés
Oldal: Egyesületünk alapszabálya
Szeghalmi Munkanélküliek Egyesülete - © 2008 - 2024 - munkanelkul.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »